سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران
مادری که برای دخترش آرزوی کافی کرد!

اخیراً در فرودگاه گفتگوی لحظات آخر بین مادر و دختری را شنیدم. هواپیما در حال حرکت بود و آنها در ورودی کنترل امنیتی همدیگر را بغل کردند. مادر گفت: "دوستت دارم و آرزوی کافی برای تو میکنم." دختر جواب داد: "مامان زندگی ما باهم بیشتر از کافی هم بوده است. محبت تو همه آن چیزی بوده که من احتیاج داشتم. من نیز آرزوی کافی برای تو میکنم." آنها همدیگر را بوسیدند و دختر رفت. مادر بطرف  پنجره ای که من در کنارش نشسته بودم آمد. آنجا ایستاد و می توانستم ببینم که می‌خواست و احتیاج داشت که گریه کند. من نمی‌خواستم که خلوت او را بهم بزنم ولی خودش با این سؤال اینکار را کرد: تا حالا با کسی خداحافظی کردید که می‌دانید برای آخرین بار است که او را می‌بینید؟ جواب دادم: بله کردم. منو ببخشید که فضولی می‌کنم چرا آخرین خداحافظی؟ او جواب داد: من پیر و سالخورده هستم او در جای خیلی دور زندگی می‌کنه. من چالش‌های زیادی را پیش رو دارم و حقیقت این است که سفر بعدی او برای مراسم دفن من خواهد بود. وقتی داشتید خداحافظی می‌کردید شنیدم که گفتید: آرزوی کافی را برای تو می‌کنم. می‌توانم بپرسم یعنی چه!؟
او شروع به لبخند زدن کرد و گفت: این آرزویست که نسل بعد از نسل به ما رسیده. پدر و مادرم عادت داشتند که این را به همه بگن. او مکثی کرد و در حالی که سعی می‌کرد جزئیات آن را به خاطر بیاورد لبخند بیشتری زد و گفت: وقتی که ما گفتیم: آرزوی کافی را برای تو می‌کنم. ما می‌خواستیم که هر کدام زندگی ای پر از خوبی به اندازه کافی که البته می‌ماند داشته باشیم. سپس روی خود را به طرف من کرد و این عبارتها را که در پائین آمده عنوان کرد:
آرزوی خورشید کافی برای تو می‌کنم که افکارت را روشن نگاه دارد بدون توجه به اینکه روز چقدر تیره است.
آرزوی باران کافی برای تو می‌کنم که زیبایی بیشتری به روز آفتابیت بدهد.
آرزوی شادی کافی برای تو می‌کنم که روحت را زنده و ابدی نگاه دارد.
آرزوی رنج کافی برای تو می‌کنم که کوچکترین خوشی‌ها به بزرگترینها تبدیل شوند.
آرزوی به دست آوردن کافی برای تو می‌کنم که با هر چه می‌خواهی راضی باشی.
آرزوی از دست دادن کافی برای تو می‌کنم تا به خاطر هر آنچه داری شکرگزار باشی.
آرزوی سلام‌های کافی برای تو می‌کنم که بتوانی خداحافظی آخری راحت تری داشته باشی.
بعد شروع به گریه کرد و از آنجا رفت.
می گویند که تنها یک دقیقه طول می‌کشد که دوستی را پیدا کنید؟ یک ساعت طول می‌کشد تا از او قدردانی کنید، اما یک عمر طول می‌کشد تا او را فراموش کنید.
منبع: www.davoodonline.com

 

 


+ نوشته شـــده در دوشنبه 92 دی 23ساعــت ساعت 9:26 صبح تــوسط سلمان فارسی | نظر بدهید
برچسب ها: کلید واژه: محبت مادر، آرزوی کافی، گفتگوی لحظات آخر بین مادر و دخ